Rozliczenie PIT 2021

PIT 2021 online

Rozliczenia podatkowe drogą internetową to najpopularniejsza metoda, gwarantująca zwrot nadpłaty w max. 45 dni, w przeciwieństwie do zeznań składanych w formie papierowej, dla których zwroty nadpłaconego podatku trwają nawet 3 miesiące.

TPD korzysta z oprogramowania dedykowanego organizacjom pozarządowym. Nasz program do rozliczeń online znajdą Państwo tutaj: PIT 2021 online. Jest intuicyjny i bezpieczny, uwzględnia ulgi, pozwala wypełnić dowolnie wybrany formularz oraz wymagane załączniki.

Program PIT 2021 do pobrania

Opcja zbliżona do rozliczeń online. Pobieramy tak samo wyglądający i działający program. Na koniec możemy pobrać gotowy do wydrukowania i wysłania wypełniony formularz PIT 2021 w PDF lub, łącząc się z internetem, wysłać go w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego. W tym wypadku wygenerowane zostanie dla nas Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Ważne, by zachować je na dysku komputera.

PIT 2021 w Twój e-PIT

Być może najprostszy sposób rozliczenia dla wszystkich pracujących. Już trzeci rok możemy korzystać z automatycznych rozliczeń przygotowanych dla nas przez rządowy system dostępny na stronie Twój e-PIT.

Korzystając z tej opcji, a chcąc podarować swój 1% TPD, wpisujemy w pole wyboru OPP nr KRS 0000114345. To wszystko, co musimy zrobić, by wesprzeć misję Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

KRS TPD
0000 11 43 45

Aktualne formularze PIT 2021 w PDF

Jeśli chcą Państwo rozliczyć PIT 2021 w sposób tradycyjny, udostępniamy wszystkie aktualne formularze w gotowym do wydrukowania druku PDF: PIT 2021 druki.

Odpowiedni plik PDF należy pobrać na swój komputer, a następnie wydrukować, wypełnić i wysłać pocztą tradycyjną za potwierdzeniem do Urzędu Skarbowego.

Emeryci – oświadczenie PIT-OP

Emeryci, dla których świadczenie emerytalne stanowi jedyne źródło dochodu, również mogą wesprzeć TPD swoim 1%. W tym celu wypełniają krótkie oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1% wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o tym, jak to zrobić, na naszej stronie PIT-OP Emeryci 1%.

Organizacja Pożytku Publicznego – co to?

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) powstałą w roku 1919. Status OPP posiada nieprzerwanie od roku 2004. Oznacza to, że działamy na rzecz społeczności, podlegając kontroli państwowej. W zakładce Misja TPD znajdą Państwo wykaz głównych kierunków naszej pracy, wpisanych do statutu TPD i zatwierdzonych przez KRS.

Posiadanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego to szereg obowiązków nakładanych przez organy państwowe na fundację bądź stowarzyszenie, ale także możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia w postaci 1% od ludzi dobrej woli. 1% przekazać mogą osoby pracujące na etacie, samozatrudnione, prowadzące działalność gospodarczą, jak również emeryci, zarówno pracujący, jak i ci, dla których emerytura jest jedynym źródłem dochodu.

Rozliczenie PIT 2021 – do kiedy?

Do kiedy rozliczenie PIT 2021 w tym roku? Terminy są zbliżone do tych, które obowiązują każdego roku, warto jednak znać dokładne daty:

PIT-28, tj. rozliczenie dochodów ryczałtowo do 28 lutego 2022 r.

Deklaracje PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz PIT-OP składamy w tym roku do 2 maja 2022 r.